PAR MUMS

      Jūrmalas austrumu cīņas klubs „Neguss” dibināts 1995.gada rudenī ar pamatnovirzienu - karatē cīņa. Klubā tika pasniegtas arī Ušu nodarbības , kikboksings, pilnkontakta karatē cīņa, kā arī pielietojamās tuvcīņas nodarbības policijai un citām spēka struktūrām (zemessardze; „EVORs” u.c.). Sākotnēji tas darbojas kā Rīgas „BUDO”centra Jūrmalas filiāle.

No 1997. gada kā stilu izvēloties Yoshukai karatē, kura vēsturiskās saknes ir ciešā saistībā ar Chitorju stilu, klubā kā pamatnovirziens dominē tieši karatē cīņa. 1999 gada 3.aprīlī Starptautiskajā Yoshukai karatē seminārā Vācijā klubs tiek uzņemts Starptautiskajā Yoshukai Karatē Asociācijā, kuras prezidents ir M.Fosters (10.dans) Uz doto momentu klubs pārstāv Yoshukai karatē stilu Latvijā.

Ciešas draudzības saites klubu saista ar Yoshukai pārstāvjiem Eiropā Vācijas karatē klubu Dortmundas pilsētā ( shihans O.Rummans 6. dans). Ilgus gadus klubs „Neguss” ir Latvijas Karate-do federācijas (LKF) sastāvā kā pilntiesīgs tās loceklis.

„Neguss” apvieno bērnus un jauniešus vecumā no 5 līdz 18 gadiem kā arī pieaugušos, un pašreiz klubā darbojas ap 150 sportistu dažādās instruktoru grupās pa visu Jūrmalas pilsētu. Nodarbības tiek pasniegtas – Jūrmalas Valsts ģimnāzijā, Kauguru vidusskolā, Mežmalas vidusskolā, Jaundubultu vidusskolā, kluba „Neguss” telpās, sākumskolā „Taurenītis” un Majoru vidusskolā. Kluba pamatmērķis ir popularizēt karatē un Yoshukai stilu Latvijā, piedalīties vietējās un starptautiskajās sacensībās.


Cinas makslas