PAR YOSHUKAI

           Yoshukai pirmssākumi

             Japānas karatē, kādu mēs to pazīstam šodien, saknes tiek meklētas pirms 1000 gadiem. Sākot Indijā tas pārcēlās uz Ķīnu, tad uz Okinavu, un, visbeidzot, 20 gs. sākumā no Okinavas uz Japānu.
Starp daudzajiem karatē aizsācējiem Japānā bija arī Dr.Tsuyoshi Chitose no Okinavas. Dr Chitose skolotāji bija lieli Okinavas karatē meistari, tādi kā: Aragoki-Ou, Kanryu Higanno, un Chotoku Kyan. Pēc pārcelšanās no Okinavas uz Japānu 1922.gadā, viņš sāka mācīt un veidot savu karatē stilu. 1952. gadā Dr. Chitose nosauca savu karatē stilu Chito-Ryu, kas nozīmē 1000 gadus vecs stils. Vēlāk Chito-Ryu kļuva par vienu no Japānas visvairāk cienītajām karatē sistēmām.
          Dr Chitose augstākā ranga skolnieks un sekotājs bija Mamoru Yamamoto. Atstājot Dr. Chitose 1963.gadā, Mamoru Yamamoto ieviesa jaunas metodes un tradicionālos ieročus no Okinavas Chito-Ryu stilā un nodibināja savu karatē stilu, pazīstamu kā Yoshukai, kas nozīmē - nebeidzamās pilnveidošanās treniņu zāle . Yoshukai kļuvapar  vēl vienu cienījamu sistēmu karate Japānā.

                                                                       Mamoru Yamamoto
 
        Mamoru Yamamoto (vēlāk saukts Katsuo) (dz.d. 1938.gada 10.jūlijs). Sākumā viņš apguva džudo, bet 15 gadu vecumā viņš sāka apgūt Chito-Ryu stilu Chitose vadībā. 1959. gadā Yamamoto un viņa sieva Sumiko atvēra savu pirmo dodzjo (cīņu zāli) Kitakjusju, Japānā Fujitani Džudo klubā. 1960ajos Chitose deva Yamamoto atļauju atvērt savu Chito-Ryu karatē filiāli zem nosaukuma Yoshukan. 1963.gadā Chitose mainīja trešo kanji savas filiāles nosaukumā no "kan" - tas nozīmē, stāvēt vienatnē, uz "Kai" - tas nozīmē asociācija.
          Šajā agrīnajā periodā Yamamoto strādāja ar Mas Oyama, Kyokushinkai karatē pamatlicēju, pie japāņu pilna kontakta cīņas noteikumu izveides.
        Yamamoto tika uzskatīts par sarežģītu pretinieku un vadošo konkurentu Japānā, kur viņš ieguva Visjapānas čempiona tutulu no 1958. līdz 1960. gadam. Sākotnēji, Yamamoto savā dodžo piekopa praksi, ko dēvēja par Dojo Yabe, kad  cīņītāji viesojās kaimiņu karatē skolās un cīņījās ar to vadošajiem cīņītājiem. Uzvarētājs veidoja savu skolu, bet zaudētāji ļoti bieži pārtrauca darbību un slēdza savas skolas durvis. 
       1967.gadā Yamamoto pārstāvēja japānas karatē Kanādas Starptautiskajā izstādē, kā arī pārstāvēja Yoshukai Karate stilu Pasaules gadatirgū Japānā 1970.Yamamoto un daži no viņa studentiem, ieskaitot Mike Foster, pievienojās Chitose reklāmas vizītē uz Kanādu 1967.gadā, kur tie veica demonstrācijas, noarbības, un vada Kanādas Nacionālās Karate asociācijas turnīru.
 
1971.gadā Mamoru Yamamoto izstājās no Japānas chito-kai Karatē Federācijas. Yamamoto pārņēma zem sevis dodžo, kurus bija nodibinājuši viņa skolnieki ASV.

        Maiks Fosters  ( Michael G. Foster) 

      Maiks Fosters (dz. 1940,gada 19. aprīlī) bija amerikāņu militārpersona, kurš 1957.gadā dienēja Ituzuke gaisa spēku bāzē Japānā. Fosters sākumā studējis džudo, un vēlāk karatē skolotāja Watanabe vadībā, kurš bija Goju Ryu instruktors. Watanabe juta, ka Fosters bija daudzsološs skolnieks un ierosināja, ka viņam labak būtu apgūt karatē skolotāja Mamoru Yamamotovadībā, kurš vēl tad apguva Chito-ryu pie skolotāja Tsuyoshi Chitose. 1964.gadā Fosters atgriezās Japānā, lai kārtotu pārbaudījumu uz melno jostu 2.danu un pavadīja trīs nedēļas Yamamoto dodzjo trenējoties. Pēc tam viņš atgriezās Japānā 1964. gada septembrī, šoreiz viņš dzīvoja tur un trenējās aptuveni deviņpadsmit mēnešus.
         Fosters atgriezās ASV 1966.gadā ar 4.pakāpes melno jostu un tika atzīta par vienu no top cīnītājiem ASV.  Viņš kļuva par ASV Yamamoto Yoshukai karatē asociācijai direktoru, un šajā statusā izveidoja un vadīja karatē skolas Amerikas Savienotajās valstīs, kuras kļuva par ASV chito-ryu karatē Federācijas daļu. Viņš vairākkārt atgriezās Japānā, kur kopumā pavadīja 10 gadus, mācoties pie Yamamoto, šajā laikā Yamamoto jau atdalījās no chito-ryu federācijas. Fosters palika ASV direktorā amatā līdz 1980. gadam, kad viņš atkāpās un nodibināja savu Yoshukai International Karate Association. 1989.  Fosters ieguva tiesības izmantot nosaukumu "Yoshukai International Karate Association".
       Foster atvēra savu pirmo dodzjo Amerikas Savienotajās Valstīs sešdesmito gadu vidū Tampā, Floridā, un drīz pēc tam izveidoja pirmo no nedaudzajām Yoshukai karatē skolām koledžās un universitātēs- St Leo koledžā, Floridā. No Tampas viņš pārcēlās uz Orlando, Floridā, kur viņam bija dodzjo 70.gadu vidū. Septiņdesmito gadu beigās un astoņdesmitajos gados Fosters vadīja dodzjo Deitonā, Floridā. Deviņdesmito gadu sākumā viņš pārcēlies uz Titusville, Floridā, kur viņš septiņus gadus dalīja dodzjo ar aikido skolotāju Tomu Volkeru. Fosters turpināja mācīt skolniekus ar augstām pakāpēm viņa galvenajā dodzjo Titusville līdz 2008. gadam, kad viņš pārtrauca savu trenera darbu saistībā ar veselības problēmām.
                            

Otto Rumans (Otto Rumann)

Šihans Otto Rumans uzsaka savu karatē ceļu 1966.gadā 14gadu vecumā Šotokan stilā. 1977. gadā viņš lika attestēts uz 1.Danu, bet 1982.gadā uz 2. Danu.
 
Pagrieziena punkts viņa dzīvē un karatē-do bija tikšanās ar viņa nākotnes skolotāju un draugu Hanši Maiku Fosteru (9. Dans Yoshukai karatē), kad, pec Vācijas Karatē federācijas ielūguma, Fosters tika ielūgts Vāciju, lai pārstāvētu Yoshukai karatē Vācijā. 1990.gadā Otto Rumans nokārtoja parbaudījumu un saņēma 3.Danu Yoshukai karatē, bet 1994. gadā 4. Danu. 1996.gadā Otto Rumans ieguvis skolotāja titulu "Shihan" un gadu vēlāk viņš tika paaugstināts uz 5. Dan Yoshukai karatē. 2005. gadā Senseis Fosters viņam piešķīra 6. Danu. 

Yoshukai dzimtas koks
Cinas makslas